AS Jotunheimen og Valdresruten BilselskapNyheter
52 turforslag til Valdres
JVB - Trykk for å komme til hovedsiden!
52 Valdres

Familie/Barn
Natur/fjell/støl
Aktiv ferie
Kunst, kultur & mat
Festivaler og arrangement
Rundreiser
Pakker og turer med M/B Bitihorn 
Vinter
Lag og foreninger
Bedrifter
Kjør selv/bil-pakker
Rutebuss-pakker
Bussferie
Alle 52-turer

Anbefal denne siden:
Mottakers e-post:
 

Dagsrundtur Fagernes - Jotunheimen
med rutebuss og M/B Bitihorn


en annerledes rundtur i Valdres og Jotunheimen

i turfakta:

Har dere hytte i Valdres, er dere på besøk hos venner eller familie, bor dere med base på en av Valdres mange over-nattingssteder og har lyst til å se mye av Valdres og en bit av Jotunheimen på kort tid? Enten dere har en, to eller tre dager til rådighet — vi gir dere muligheten!

Med våre ekspressbusser reiser dere fra Fagernes via Beitostølen og videre til fjellvannet Bygdin i Jotunheimen. På tur oppover fra Fagernes kjører dere gjennom Øystre Slidre, en langstrakt fjellbygd lengst nord i Valdres, med det kjente turiststedet Beitostølen med bl.a. Beitostølen Helsesportsenter og Trollenes Kongerike.



Ved Bygdin blir du møtt av den friske, gode fjellufta, og går om bord i ærverdige M/B Bitihorn, som fra slutten av juni og til midten av september seiler på fjellvannet Bygdin. Båten har seilt her siden den var ny i 1912, og med godt vedlikehold og service gjennom mange år trafikkerer båten fremdeles hver sommer. Turen over til Eidsbugarden tar 1 time og 45 minutt, og på turen får du se mange av Jotunheimens imponerende topper.

Fra Eidsbugarden går turen videre med rutebuss til Tyin og ned gjennom Vang og Vestre Slidre, der naturen skifter fra vestlandspreget fjellandskap i Vang til mer skogkledde åser og langstrakte fjorder gjennom bygdene i Slidre og Nord-Aurdal. Endestasjon Fagernes.

Rutetider dagstur
Fagernes 0800/1255
Bygdin 0900/1350
Bygdin 1010/1440
Eidsbugarden 1200/1625
Eidsbugarden 1230/1650
Tyinkrysset 1300/1720
Tyinkrysset 1305/1725
Fagernes 1425/1840

Øvrige rutetider for buss og båten M/B Bitihorn

Turen finnes også som
Tur 26: 2 dagers rundtur med overnatting på Eidsbugarden
Tur 27: 3 dagers rundtur med overnatting på Eidsbugarden og stølsbesøk

Varighet: 1 dag

Dato: 1.juli-10.september 2011

Pris per pers:
kr 350,-
Barnerabatt kr 100,-

Prisen inkluderer:
- buss tur/ retur Fagernes
  Eidsbugarden/Tyin
- M/B Bitihorn fra Bygdin til
  Eidsbugarden

Påmelding:
Bare møt på bussen



Info og påmelding:
JVB Tur AS
2900 Fagernes
E-post: tur@jvb.no
Tlf. 61 36 59 00
Tlf. 99 20 80 80
 

Sist endret: 27. mai 2011